מעקות זכוכית

מעקות הזכוכית מיוצרים בתהליך עיבוד חדשני ע”י המכונות המתקדמות ביותר, היוצרות איכות ללא פשרות.

מעקה זכוכית הינו בטוח ביותר ובעל מראה שקוף המשאיר את חלל החדר פתוח ונקי וכמעט ולא דורש תחזוקה.

נראות טוב בבית ולא פוגעות בעיצוב הקיים ובגלל השקיפות מתאימות לכל צבע ועיצוב.

מידע נוסף

שילוב מעקות זכוכית במדרגות

אחת האפליקציות הפופולאריות ביותר עבור מעקות זכוכית היא שילובם בגרמי מדרגות כקירות תומכים, מה מאפשר ליצור את האפקט הכל כך יוקרתי ומודרני של מדרגות מרחפות, מעין מדרגות שכל שלב נראה כאילו הוא מרחף באוויר ללא שום תמיכה מסביב, בעוד שהגוף התומך בו הוא מעקה הזכוכית אליו הוא מחובר.

השימוש בזכוכית פופולארי מאוד גם במדרגות קלות שיכולות להתחיל ממרכז הסלון ולהוביל בספירלה אל הקומה העליונה, ולכן יש צורך במזעור אפקט ההפרדה וההסתרה שיוצר גרם המדרגות בסלון.

הידעת?

מעקות הזכוכית מיוצרים בשיטות עבודה משולבת של עבודת יד אומנותית ומכשור מתקדם ליצירת מראה מרהיב ומעוצב.

חומרים רלוונטיים


הטיפים שלנו

 

  • בחירת מעקה זכוכית לביתכם הוא בחירה טובה כאשר תרצו לשוות לביתכם מראה אלגנטי במיוחד אשר מעוצב בצורה ייחודית, אסטטית ונקייה.
  • יש החוששים ממעקה זכוכית עקב חשש שהמעקה לא בטיחותי, במיוחד כאשר יש ילדים קטנים בבית. כדאי לדעת שהיום ישנן טכנולוגיות מיוחדות המייצרות את המעקה בצורה בטיחותית במיוחד.

מחיר

מעקה זכוכית מתומחר לפי מטר מרובע.

תמחור המעקה לפי סוג הזכוכית ועוביה – זכוכית רגילה או זכוכית אקסטרה קליר.

עובי של 12 מ”מ 15 מ”מ 8+8 6+6 וכו’

תמחור מתייחס גם לצורת חיבור הזכוכית.

במנטים מהצד, כזכוכית שתולה בתוך פלח, או בדופן כפולה.

שאלות נפוצות


1

מהם שימושים נוספים למעקות זכוכית?

לעיתים משמשות לא רק כמעקה בפני עצמן אלא גם לצורך הגבהה של מעקות אחרים, בשל בלאי לאורך השנים, כמו מעקות אלומיניום, ברזל ומתכות אחרות.

2

מהו מעקה זכוכית תיקני?

עפ”י דרישות התקן הישראלי, זכוכית נדרשת למעקה הינה זכוכית רבודה הבנויה משתי שכבות זכוכית המודבקות יחד. לדוגמא: זכוכית 6+6 ,8+8, 10+10.

3

האם ניתן לחבר למעקה זכוכית מאחזי יד?

התשובה היא כן. ניתן לחבר מאחז יד בצורת אחז הרוכב על הזכוכית או מחובר למעקה מצידו. החומרים שניתן ומומלץ לשלב במאחז היד הם: נירוסטה או עץ.

תהליך ההרכבה


מרכיבים

  • ממדפים
  • עמודי תמיכה
  • אביזרי פלך
  • ברגים

כלים

  • מקדחה
  • מברגים
  • דיסק (חותך מתכת)
  • רצועות מדידה

מתחילים לעבוד: השלבים


1

תכנון

לפני הכל נקדים ונאמר כי את כל המדידות יש לבצע לפחות פעמיים. אל תשכחו כי ישנם חומרים רבים איתם ניתן לעבוד וטעויות יכולות לעלות הרבה זמן, כסף ועלולות לגרום לסיכונים מיותרים.

לגבי התכנון עצמו – שרטטו היכן תניחו כל עמוד תמיכה וסמנו את המקומות הרלוונטיים על המדרגות.

2

הקמת הממדפים (הכנות)

התחילו בבניית הפינות או לאורך הקיר, אם אתם משתמשים בעמוד – דאגו לקדוח ולחזק אותו עד כמה שניתן ובצעו מדידות חוזרות ונשנות בהתאם למיקומים של אותם כנות.

3

התקינו את שאר עמודי התמיכה בהתאם

לאחר שהתקנתם את הממדפים לכו עם הסימונים (בהתאם לשינויים, אם נעשו כאלה בעקבות ההתקנה) ודאגו למרווחים שווים ככל הניתן. זכרו – יציבות ואמינות צריכים להיות בראש מעיינכם!

4

התקינו את המסילות העליונות והתחתונות

מדדו שוב את המרחקים, חתכו את המרחקים והאורכים הרלוונטיים, התקינו תמיכות נוספות, הניחו את המסילות ואבטחו אותם באמצעות ברגים.

5

הכניסו את הזכוכיות בשיטת ה"גלישה פנימה"

החליקו אותם למקומם. חלק זה משתנה לפי הוראות היצרן. יש שידרשו גלישה הצידה, מלמעלה וכיוצא באלה. אך תחילה, הוסיפו את קוביות הגומי בתחילת המסילה, בסופה ולאורך הדרך במקומות הייעודיים לכך, לאחר מכן החליקו את הזכוכית פנימה בזהירות לאחר שמדדתם את הזכוכית ומצאתם שהיא אכן מתאימה.

בשלב זה אם אתם רואים כי הזכוכית עדיין גדולה מדי לכיוון מסוים – אל תהססו להוריד אותה ולקצץ בהתאם.

6

אבטחו את כל עמודי התמיכה

ודאו כי כל הפנלים והמסילות ישרות באמצעות פלס, הדקו את הברגים הנותרים והוסיפו עוד ברגים על מנת לוודא כי הכל עומד בצורה חזקה ויציבה ככל הניתן.

בהצלחה!

קבל הצעת מחיר