מדרגות עץ

אנו בוחרים עבור לקוחותינו את העצים האיכותיים והמתאימים ביותר לצרכי הפרויקט, ומשתמשים בסוגים שונים של עצים כמו: אגוז אמריקאי, אלון אמריקאי, ספלי, אירוקו, דובדבן, טיק, מייפל, וונגה, בוק ועוד.
לאחר בחירת העץ המתאים אנו מקפידים על עבודה ברמה גבוהה בנגריה ובוחרים עבור הלקוח את הלכות הטובות ביותר למניעת שחיקת המדרגות.

מידע נוסף

אז מה כל כך מיוחד במדרגות עץ?

המאפיין הבולט ביותר במדרגות עץ הוא המראה החם שלהן, ההשפעה שלהן על האווירה בחלל בו הן מותקנות, והתחושה החמה המוקרנת מן העץ באופן טבעי. העץ הוא חומר גלם בסיסי מאוד ופופולארי מאוד באין ספור פריטי וסגנונות עיצוב.

סוגי עץ שונים, גוונים שונים ומרקמים שונים של עץ יכולים ליצור אין ספור אפקטים של עיצוב, וניתנים למעשה לשילוב בכל סגנון עיצוב החל בסגנון כפרי, פשוט ומסורתי, דרך עיצוב מודרני, יוקרתי ועתידני.

במדרגות עץ, תוכלו לבחור את הגוון, את סוג העץ, את סגנון הגימור ואת השילוב של שלבי העץ של המדרגות עם המעקה ועם שלדת גרם המדרגות באופן שיוצר עיצוב יוצא דופן המותאם בדיוק להעדפות שלכם ולעיצוב הכולל של חלל החדר.

גמישות עיצובית

להבדיל מחומרי בטון או שיש, עם מדרגות עץ הרבה יותר נוח וקל לעבוד ולעצב. כיום נעשה שימוש בכמה סוגים שונים של עץ במסגרת בניית גרמי מדרגות.

בין הסוגים הללו ניתן למנות עץ איקליפטוס, מהגוני, דורבן, אלון ועוד רבים. תודות למגוון הרחב של סוגי העץ השונים אנו זוכים לגמישות רבה מבחינת העיצוב המאפשרת בנוסף התאמה מקסימאלית בין עיצוב פנים הבית למדרגות העץ המשולבות בו.

יתרון נוסף של מדרגות עץ נובע ממשקלן המועט בעיקר בהשוואה למדרגות השיש הכבדות.

בבתים מודרניים עם חומרי מתכת ופלסטיק, מדרגות עץ יכולות להשתלב בצורה נהדרת במיוחד אם העץ צבוע בגוונים מסוימים או שהוא מגיע בשילוב עם חומרי מתכת וזכוכית.

ממליצים עלינו

“רציתי לומר לך שהמדרגות יצאו נפלא וזוכות לשבח מכל מי שרואה אותן העובדים שלך עשו עבודה נהדרת ומגיע להם כל הכבוד על המקצועיות והרצון הטוב. אני מודה לך מאוד על הכל!”

– אדריכלית: חנה אפרת.

“לפני מכירת הבית שלנו החלטנו על הוספת מספר מדרגות עץ כחלק משיפוץ הבית והעלאת ערך הנכס. תודה רבה לשרון משרון מעקות, שהצליח לבנות מדרגות מעוצבות ונפלאות שלא רק העלו את הערך של הבית אלא גם היו הסיבה המרכזית לרכישתו.”

– אלה ומירה, גבעתיים.

“שרון היקר. תודה לך על בניית מדרגות עץ מהממות במשרדינו. המדרגות הוסיפו מראה מיוחד למקום.”

– דינה, קריית גת.

“תודה רבה לצוות של שרון מעקות שעשו עבודה נפלאה בהתקנת המדרגות העץ שלנו.”

– לאה ואפרים, באר שבע.

“למרות שמדרגות עץ לא ממש התאימו למבנה שלנו, אנו ממליצים על העבודה הטובה של הצוות, והתקנת המדרגות בצורה שבסופו של דבר כן השתלבה עם העיצוב הכולל בבית.”

– נורית כהן, גבעת זאב.

הידעת?

מדרגות עץ מגיעות במגוון סוגים, ניתן לבחור מגוון רחב של סוגי עץ שונים ואף לשלב ביניהם במידת הצורך.

ניתן לראות את כל סוגי העץ והחומרים האחרים איתם החברה עובדת בעמוד חומרים בשימוש החברה.

הטיפים שלנו

  • כדי להעניק לביתכם מראה ביתי ונינוח, תוכלו לבחור במדרגות העשויות מעץ. מדרגות מעץ מעניקות מראה נעים במיוחד וניתן להשתמש בסוגי עץ שונים, זאת על מנת לשוות מראה ייחודי אותו תרצו להעניק לחלל.
  • יתרון בבחירת מדרגות מעץ הוא היכולת לשלב עם מדרגות העץ חומרים אחרים כמו אבן, בטון וכך להשיג מראה שאותו תבחרו. בנוסף ניתן לשלב מעקה מחומר אחר וגם על ידי כך להשיג את המראה הרצוי.
  • פנו אלינו לייעוץ, מדרגות עץ מתייחסות למונח כללי מאוד, יש המון סוגי עץ באיכויות שונות וכמובן במחירים שונים, זה חשוב להתאים את סוג העץ לסגנון של הבית וכמובן לבחור בעץ איכותי שיחזיק לאורך זמן.

מחיר

מדרגות עשויות שלחים ורומים מעץ גושני איכותי- אלון אמריקאי ,אגוז, מהגוני, טיק ועוד.

גמר לכה טיבעית באיכות מעולה. מחיר משתנה לפי סוג העץ שבוחר הלקוח. תמחור נעשה בנפרד לשלחים-מדרכים. ולרומים-חזית מדרגה. מתייחס לאורך עד 100 ס”מ ליחידה. בעובי שבין 2.2 ועד 4.5 למדרגת עץ. ועומק של בין 26-32 ס”מ למדרגה.

תמחור נפרד ניתן לפודסטים- מרובעים, מלבניים אלו מחושבים לפי גודלם. כמו כן למדרגה משולשת לרוב שווה לשתי מדרגות רגילות.

התמחור כולל: לקיחת מידות בבית הלקוח, ייצור, הובלה והתקנה.

תוספות אפשריות נוספות למדרגה:

  • הוספת קנטים מסביב למדרגה.
  • גיוון העץ בצבע.
  • עיבוי העץ.

שאלות נפוצות


1

איזה סוג של עץ מתאים לחיפוי מדרגות?

בעיקר עץ קשה המיובש בתנור אידוי מיוחד דוגמאת עץ אלון אמריקאי לבן, ספלי, אגוז אמריקאי ומייפל.

2

האם העץ עובר תהליכים כלשהם לשמירה על איכותו?

בוודאי, מדרגות מעץ לא נבנות ביום אחד. התהליך לטיפול בעץ כולל ייבוש וטיפול כנגד תולעים ומזיקים שונים וכמובן צביעה אם לא בצבע ספציפי שבוחר הלקוח אז בצבע לכה על מנת לשמר את צבעו הטבעי של העץ.

התהליך לוקח מעט זמן ונעשה במספר שכבות שצריכות להתיישן מעט על העץ על מנת להישאר עליו לאורך זמן. בין שכבה לשכבה אנו כמובן גם מלטשים את העץ.

התהליך אמנם לא קצר כמו ייצור ברזל למדרגות אך חוסך הון בהוצאות לאורך השנים, מדרגות מעץ נחשבות למדרגות עם תוקף חיים ארוך יחסית בעיקר בשל התהליכים שעובר החומר.

3

כמה מדרגות צריכות להיות בגרם על מנת שיהיה תקני?

במדרגות עץ כמו בכל סוגי המדרגות, מספר המדרגות בגרם לא יפחת מ-3 ולא יעלה על 16; אלא בדירה בקומת קרקע בה מותר שמספר המדרגות יפחת מ-3.

4

אילו חמורים משתלבים טוב עם מדרגות עץ?

העץ משתלב כמעט עם כל חומר, ולכן את מדרגות העץ אפשר לשלב עם זכוכית, אבן, מתכת או בטון, כל אחד מהשילובים יכול ליצור עיצוב מעניין ומפתיע.

5

האם מומלץ לחדש צבע של מדרגות עץ באופן עצמאי?

בגדול התשובה היא כן. כאשר יש צורך בחידוש הלכה והציפוי אין בעיה לבצע זאת בעצמך, עם זאת כאשר המדרגות מלאות בשריטות רצוי לשייף אותן טרם החידוש ולשם כך יש להתייעץ עם מקור מוסמך.

6

האם ניתן למנוע ריקבון של העץ?

כן. ריקבון ופגמים בעץ נגרמים כתוצאה ממזיקים כמו תולעים, פטריות וטחב המוצאים בעץ בית גידול אידיאלי, לשם מניעת הריקבון והימצאותם של אותם גומרים מזיקים יש להעביר את העץ תהליך עישון אצל גורם מוסמך ומקצועי.

קבל הצעת מחיר