מדרגות חוץ

בבחינת חומר הגלם ממנו יש לבנות מדרגות חוץ צריך להביא בחשבון מספר שיקולים, ולא רק שיקולים פונקציונליים כמו עמידות ואורך חיים.

אם זה היה השיקול היחידי, אין ספק שמדרגות חוץ מאבן, שיש או נירוסטה היו חומרי הגלם היחידים האפשריים. יחד עם זאת, במקרים רבים אנחנו רוצים למצוא את האיזון שבין פונקציונליות לעיצוב, בין אורך חיים ומראה, ובמקרים אלה יש לקחת בחשבון גם חומרי גלם אחרים שיכולים להתאים.

חומרי גלם אלה יכולים להיות עץ ושילובי עץ עם נירוסטה או אבן, זכוכית וברזל, היכולים לעמוד בתנאי מזג האוויר השונים, ומבחינת העומסים המופעלים עליהן.

הידעת?

כאמור מדרגות חוץ חשופות לפגעי מזג האוויר כמו גם לגורמים אחרים ולכן הן עשויות מברזל מגולוון על מנת שיהיו חזקות במיוחד ועמידות בפני חלודה ופגעים אחרים.

הטיפים שלנו

  • כאשר מחפשים מדרגות חוץ, חשובה הבטיחות אך גם העמידות. מטבען, הן ייחשפו להרבה יותר חומרים מכלים מאשר מתוך הבית, כמו גשם עז או חום כבד, רוחות, פגיעה של חפצים וכד’, ולכן חשוב ביותר לבחור בחומרים טובים מהבחינה הזאת.

מחיר

קומת מדרגות לחוץ עשויה על פי רוב מברזל הקונסטרוקציה והמדרכים ומתומחרת לפי מידות הקומה.

הפרמטרים החשובים לתמחור המדרגות הם הגובה הכללי של הקומה המבוקשת, מספר המדרגות בגרם, רוחבם של המדרגות וצורת הגרם.

שאלות נפוצות


1

מהן התקנים למדרגות חוץ?

היות שהמדרגות ממוקמות בחוץ, חובה לוודא שלא תהיה סכנת החלקה ולשם כך יש לוודא שהחומר יהיה מונע החלקה שניתן לבצע חספוס. חומר זה חייב להיות בהתאם לתקן הרלבנטי בנושא ההחלקה.

2

איזה מדרגות יכולות לשמש כמדרגות חוץ?

מדרגות עשויות מקונסטרוקציית ברזל או נירוסטה ועליה עץ שמתאים לחוץ לדוגמא: ספלי, אירוקו, איפאה ועוד.

3

האם במדרגות חוץ יש צורך במעקה?

כאשר מדובר במערכת מדרגות חיצונית, הרשומה בתקנות תחת ההגדרה של בניין גבוה/בניין רב קומות, נדרש מעקה בגובה 130 ס”מ.

קבל הצעת מחיר