מדרגות חוץ

מדרגות המותקנות מחוץ לבית ניתנות לעשיה מכל סוג שהוא כך שהמבחר הוא גדול וכולל גרמי מדרגות מברזל ומנירוסטה בצורות ובמבנים שונים.

למשל מדרגות מרחפות המוצמדות לאחד הקירות החיצוניים, מדרגות כניסה עשויות זכוכית, תשתית והכנה למדרגות מברזל או נירוסטה למדרגות אבן או שיש וכמובן מדרגות עשויות עץ איכותי המותאם לתנאי חוץ, ועמיד בלחות ובטמפרטורות.

לרוב השיקול הקובע לבחירת המדרגות הינו למה הן משמשות, למשל מדרגות כניסה לבית יקבלו יותר משקל על עיצובן והמראה שלהן וכך הבחירה בחומרים ממנו הן עשויות, בעוד שמדרגות צידיות או אחוריות המשמשות לעלייה לקומה מעל יושם הדגש יותר על הפרקטיות שלהן.

בחברת שרון מעקות ומדרגות ייצור מדרגות המשמשות כמדרגות חוץ נעשה בצורה מוקפדת תוך שימת דגש על שימוש בחומרים מתאימים לשימוש חוץ, איכותם, ועמידותם.

מידע נוסף

מהו חומר הגלם הכי מתאים לבניית מדרגות חוץ?

בבחינת חומר הגלם ממנו יש לבנות מדרגות חוץ צריך להביא בחשבון מספר שיקולים, ולא רק שיקולים פונקציונליים כמו עמידות ואורך חיים.

אם זה היה השיקול היחידי, אין ספק שמדרגות אבן, שיש או נירוסטה היו חומרי הגלם היחידים האפשריים. יחד עם זאת, במקרים רבים אנחנו רוצים למצוא את האיזון שבין פונקציונליות לעיצוב, בין אורך חיים ומראה, ובמקרים אלה יש לקחת בחשבון גם חומרי גלם אחרים שיכולים להתאים.

חומרי גלם אלה יכולים להיות עץ ושילובי עץ עם נירוסטה או אבן, זכוכית וברזל. כל סוגי המדרגות הללו יכולים לעמוד בתנאי מזג האוויר השונים, ומבחינת העומסים המופעלים עליהן, אין שום הבדל בין מדרגות החוץ ובין מדרגות הפנים.

חפשו חומר גלם שנותן לכם את העמידות הגבוהה ביותר בתוך מסגרת העיצוב שקבעתם.

ממליצים עלינו

“מדרגות החוץ שעיצבתם בבניין שלנו פרקטיות ומסייעות לנו רבות. אנו נמליץ עליכם לשכנים!”

– תודה מדיירי רחוב חבצלת.

“לשרון ולצוות – אנו מרוצים מאד מהמדרגות שבניתם לדירה שאנו רוצים להשכיר. עבודה מעולה!”

– מתן ורומי מכפר סבא.

“תודה על המדרגות החיצוניות שנבנו על ידי שרון ועובדיו. עכשיו אפשר לעלות לגג ולשתות קפה עם החברים לעבודה…”

– שלכם, הצוות הטכני של המשרד.

“שרון, המדרגות שבניתם לנו הינן חזקות ובטוחות. מלבד זאת, האדיבות והדיוק שלכם, עשו לנו את השיפוץ. ”

– משפחת חוויאר.

הידעת?

כאמור מדרגות חוץ חשופות לפגעי מזג האוויר כמו גם לגורמים אחרים ולכן הן עשויות מברזל מגולוון על מנת שיהיו חזקות במיוחד ועמידות בפני חלודה ופגעים אחרים.

הטיפים שלנו

  • כשמדובר במדרגות שאמורות להיות מחוץ לבית, כמובן שחשובה הבטיחות אך גם העמידות. מטבען, הן ייחשפו להרבה יותר חומרים מכלים מאשר מתוך הבית, כמו גשם עז או חום כבד, רוחות, פגיעה של חפצים וכד’, ולכן חשוב ביותר לבחור בחומרים טובים מהבחינה הזאת.
  • כאשר בונים מדרגות חוץ, כדאי לבחור בחומר שיהיה יעיל מבחינת הבטיחות, תוך עיצוב יפה של אותו גרם מדרגות. ישנם חומרים שונים שיכולים להיות עמידים חזקים ויפים לשימוש במדרגות חוץ כמו עץ בשילוב חומרים נוספים.
  • אם אתם מעוניינים בבניה של מדרגות שאינן במקום מרכזי, וחשובה לכם בבחירת המדרגות רק הבטיחות והנוחות- תוכלו לבחור במדרגות מחומרים שלהן תוחלת חיים ארוכה במיוחד ויישמרו לאורך שנים רבות למשל – אבן.

מחיר

קומת מדרגות לחוץ עשויה על פי רוב מברזל הקונסטרוקציה והמדרכים ומתומחרת לפי מידות הקומה.

הפרמטרים החשובים לתמחור המדרגות הם הגובה הכללי של הקומה המבוקשת, מספר המדרגות בגרם, רוחבם של המדרגות וצורת הגרם.

שאלות נפוצות


1

מהם הדגמים הקיימים?

ישנו מגוון רחב של דגמים למדרגות אלו, הן יכולות להיות בשילוב עם מעקה או ללא, הן יכולות להיות מרחפות, מעץ או בחיפוי עץ, או ממתכת כלשהי. מעבר לכך, ישנם עיצובים רבים למדרגות אלה: ישרות, מדורגות, ספיראליות וכד’.

2

מהן התקנות שחובה לקיים?

היות שהמדרגות ממוקמות בחוץ, חובה לוודא שלא תהיה סכנת החלקה ולשם כך יש לוודא שהחומר יהיה מונע החלקה שניתן לבצע חספוס. חומר זה חייב להיות בהתאם לתקן הרלבנטי בנושא ההחלקה.

3

מדוע חשובה ההקפדה על חובת התקן?

החשיבות נעוצה באחריות המשפטית במקרה של פגיעה בנפש עקב שימוש במדרגות.

4

איזה מדרגות יכולות לשמש כמדרגות חוץ?

מדרגות עשויות מקונסטרוקציית ברזל או נירוסטה ועליה עץ שמתאים לחוץ לדוגמא: ספלי, אירוקו, איפאה ועוד.

5

האם ניתן לבנות מדרגות חוץ לכניסה ראשית לבניין?

באופן עקרוני התשובה היא כן. אך כדי לעשות זאת על פי חוק יש לשמור על התנאים הבאים: גובה מפלס הכניסה מעל פני הקרקע הסופיים אינו עולה על 4 מטר. מישור המדרגה (שלח) יהיה מחוספס/עשוי חומר מונע החלקה.

6

האם במדרגות חוץ יש צורך במעקה?

כאשר מדובר במערכת מדרגות חיצונית, הרשומה בתקנות תחת ההגדרה של בניין גבוה/בניין רב קומות, נדרש מעקה בגובה 130 ס”מ.

קבל הצעת מחיר