מדרגות ברזל ועץ

כיום ניתן לעשות שימוש חכם במגוון חומרי גלם כדי להשיג בדיוק את הלוק שאנחנו רוצים לכל חלל בבית.

שימוש בחומרים טבעיים כגון עץ וברזל מאפשרים לכל אחד מאתנו לבחור בדיוק את הסגנון של המדרגות ולהקנות להן מראה קלאסי, בלי להתפשר על העיצוב או על האיכות.

מידע נוסף

עץ וברזל – שילוב מנצח

היתרון המרכזי שבשילוב של עץ וברזל הוא בכך שהם חומרים שמשלימים זה את זה בעיצוב, במראה וגם בפונקציונליות שלהם.

מדרגות שעושות שילוב חכם בין שני חומרי היסוד האלו מאפשרות לנו לנצל את התחושה הכפרית והחמימה שהעץ משדר לנו ויחד עם זאת להוסיף להן מראה עדכני ואלגנטי ואפילו טוויסט אישי על ידי הוספה של ברזל.

בנוסף, אנו מצליחים להימנע מהמונוכרומטיות של העץ והמגבלות שהוא מציב לנו בכל הנוגע לעובי ולזוויות החיתוך האפשריות – וכך לייצר לנו גימור על פי בחירה אישית.

ממליצים עלינו

“רצינו להמליץ על חברת שרון מעקות ומדרגות. החברה בנתה בביתנו מדרגות יפות ומעוצבות בשילוב ברזל ועץ. העבודה הייתה מסורה ומהירה עם דגש על בטיחות.”

– אתי ואריה, שהם.

“מדרגות העץ המשולבות שלכם בהחלט התאימו לעיצוב ולאווירה במרחב האומנותי שלנו. אנו מקווים לשתף עמכם פעולה בקרוב. תודה לכם.”

– צוות האמנים גידי ומיכל.

“שרון היקר. תודה לך ולצוות שלך על עבודה מסורה ומדהימה של עיצוב והתקנת המדרגות בביתנו. באמצעות ההמלצות שלך, והרעיונות שנתת אנחנו חיים כעת בבית מושלם.”

– משפחת אביגדור.

“אמי ואני רוצות להודות לך על המדרגות היפות שהתקנת בביתנו העתיק בירושלים. המראה של המדרגות מעורר השראה, ואנחנו מקבלות מחמאות רבות.”

– צילה, עין כרם.

הידעת?

טכניקות הנגרות והפרזול נחשבות לטכניקות העבודה המסורתיות והעתיקות ביותר וניתן למצוא עדויות לשימוש בברזל עוד משנת 900 לפני הספירה.

חומרים רלוונטיים


הטיפים שלנו

  • כדאי לבדוק בדיוק מהו הגימור של העץ והמתכת לפני הרכישה ושהם מדברים באותה שפה עיצובית – סוג העץ הוא חשוב, אבל לא פחות חשוב לבדוק מה יהיה הליטוש והצבע הסופיים שלו.
  • התאמה של המדרגות לחדר – מהם המוטיבים המרכזיים בעיצוב החדר? היחס בין הברזל לעץ צריך להיקבע לפי הצבעים והריהוט הקיימים.
  • עלות – שימוש בחומרים שונים עלול לעלות את מחיר המדרגות אבל מאידך, לגרום להם להחזיק זמן רב יותר. בדקו בדיוק מהם הצרכים שלכם וחשבו על הטווח הארוך.

מחיר

תמחור לפי קומה עפ”י תוכנית: גובה הקומה, צורתה, כמה פודסטים יש בקומה, מכמה מדרגות היא מורכבת.

קומה רגילה עד גובה 300 ס”מ, בנויה משתי קונסטרוקציות ברזל דקות חתוכות בלייזר בצורה ישרה או משוננת צבועות בצבע יסוד. ועליהן עץ גושני מובחר בעובי 45 ס”מ בגמר לכה טיבעי. המחיר כולל את תכנון המדרגות, המדידות, הייצור,הובלה והתקנה.

תוספות אפשריות לקומת מדרגות:

  • צביעה נוספת לאחר התקנה בבית הלקוח.
  • גיוון עץ בצבע.
  • עיבוי מדרגות.
  • הוספת קנט למדרגות.
  • הוספת רום למדרגות.

שאלות נפוצות


1

האם זה בטיחותי יותר?

בהחלט. שימוש בשני חומרי גלם איכותיים כגון ברזל ועץ מאפשרים למדרגות להיות עמידות למשך זמן רב ובטוחות ביותר לשימוש. השימוש הנקודתי בברזל יוצר תמיכה נוספת ומספק למדרגות את היכולת לעמוד במעמסה רבה.

2

מה היתרון העיצובי בבחירת בסיס מברזל?

בסיס מברזל מאפשר לנו ליצור תחושה של מדרגות מרחפות. על ידי שימוש בברזל כחומר הבסיס במקום הבטון המסורתי, ניתן ליצור סוג של אשליה של מדרגות שעומדות בזכות עצמן ללא כל בסיס נראה לעין.

3

מדוע כדאי לבחור בחיפוי מעץ?

חיפוי מעץ מפחית את הרעש שנוצר מעלייה וירידה תכופה במדרגות. חיפוי מברזל אמנם יכול לייצר בעבורנו מראה תעשייתי אבל כדאי לזכור שהוא גם מרעיש יותר ולכן כדאי לבחור בחיפוי מעץ איכותי.

4

האם המדרגות קשות לתחזוקה?

לא. במידה ובוחרים בגימורים איכותיים אין שום סיבה להשקיע זמן רב בתחזוקה של המדרגות. החשיבות של ליטוש הברזל וסוג העץ הם קריטיים לעניין התחזוקה לכן בחירה נכונה תבטיח שימושיות רבה במינימום מאמץ.

5

היכן כדאי לבחור בשילובים של ברזל ועץ?

ברמת העיקרון יש לעדיף שימוש בשילובים כאלו בתוך מבנים. הרצון שלנו לשמור על האיכויות של העץ מביא אותנו למסקנה שכדי שהוא יחזיק מעמד זמן ממושך ולא יאבד מהקסם שלו כדאי שלא לחשוף אותו למצבי אקלים קיצוניים.

6

מהו היחס האופטימלי בין הברזל לעץ?

היחס האופטימלי תלוי בגודל של החלל שלכם ובאווירה שאתם מעוניינים לייצר. כדי לייצר אווירה נקייה ומינימליסטית יותר בחדר כדאי לבחור בשימוש מסיבי יותר בברזל.

הברזל משדר לנו פונקציונליות ולכן כדאי להתאים אותו לעיצוב חללים פתוחים יותר שבו נרצה דווקא את המראה התעשייתי יותר. כאשר נרצה לייצר תחושה ביתית יותר נשתמש בברזל רק כמרכיב פונקציונלי- לצורך תמיכה או חיבורים בין חלקי העץ ולכן גם נדגיש אותו פחות.

קבל הצעת מחיר