מעקות זכוכית

מעקות הזכוכית מיוצרים בתהליך עיבוד חדשני ע”י המכונות המתקדמות ביותר, היוצרות איכות ללא פשרות.

מעקה זכוכית הינו בטוח ביותר ובעל מראה שקוף המשאיר את חלל החדר פתוח ונקי.

מעקות זכוכית כמעט ולא דורשים תחזוקה בגלל שהם אינם עשויים מחומר שמרקיב כמו עץ או מחליד כמו מתכת.

נראות טוב בבית ולא פוגעות בעיצוב הקיים ובגלל השקיפות מתאימות לכל צבע ועיצוב.

העבודה נעשית בעיצוב אישי בהתאם לצרכי הלקוח ועיצוב על פי בחירתו.

מדרגות ברזל ועץ אלון גושני עם מעקה זכוכית ברמת השרון מדרגות נירוסטה וזכוכית מעקה זכוכית ירושלים מדרגות עץ אלון אמריקאי גושני לוילה ברמת השרון זווית המדרגות מדרגות עץ קופסא מרחפות מדרגות מרחפות ספירליות לבנות עם חיפוי עץ מדרגות מרחפות ספירליות מבט על מדרכי המדרגות: עשוי עץ ומעוצב בצורת משולש מדרגות מרחפות משולש מדרגות ברזל עם מעקה זכוכית מדרגות ברזל שלחים בגמר שחור מדרגות משולשות מרחפות מדרכי עץ בצבעו הטבעי על קונסטרוקציית מתכת בשילוב מעקה זכוכית קונסטרוקציה כפולה דקה בשילוב מדרגות עץ מדרגות קלות על קונסטרוקציית מתכת בשילוב מעקה זכוכית עם ידית אחיזה מנירוסטה קונסטרוקצית מתכת בשילוב מעקה מזכוכית מעקה זכוכית מותקן במדרגות בטון עם חיפוי עץ בעזרת מנטים חיפוי עץ כהה מדרגות בטון עם חיפוי עץ בשילוב מעקה זכוכית וידית אחיזה מעץ חיפוי עם רייזרים שלייפלק לבן מדרגות קוריאן לבנות מרחפות, המדרכים בסגנון קופסא מדרגות קוריאן לבנות מעקות זכוכית ללא ידיות אחיזה מדרגות מרחפות מעץ עם ספייסרים מדרגות מרחפות מעץ עם חיבורי מנטים למעקה זכוכית פטנט ייחודי: מדרגות מרחפות עם ספייסרים מנירוסטה מדרגות ברזל עם מעקה זכוכית בבית מדרגות ברזל צבע גמר שחור מדרגות ברזל לבן רום ושלח מדרגות ברזל לבן רום ושלח עם עץ אגוז מדרגות קורטן עם מעקה זכוכית מדרגות ברזל קורטין בגוון מוחלד מדרגות רום ושלח מברזל שחור ומעקה זכוכית מדרגות שלח ורום מברזל שחור מדרגות לבנות מברזל מדרגות ברזל מכופפות בלבן מעקה נירוסטה זכוכית ועץ לוילה באבן יהודה מעקה זכוכית עם עמודי נירוסטה לצד מדרגות עץ בבית בגני תקווה מדרגות עץ רום ושלח מרחף עם מעקה זכוכית מדרגות בטון עם מעקה עשוי עמודי נירוסטה וזכוכית לוילה בהרצליה מבט מלמעלה: פרקט בצבע זהה למדרכי העץ במדרגות מעקה זכוכית מותקן על קונסטרוקציית ברזל בשילוב מדרכי עץ מבט על אזור המדרגות ופינת הישיבה בבית מעקה זכוכית ללא ידית אחיזה בשילוב מדרגות עץ מעקה זכוכית בשילוב ידיות אחיזה מעץ ועמודוני נירוסטה מעקות זכוכית בשילוב ידיות אחיזה מעץ ועמודוני נירוסטה מבט מרחוק: מעקה הזכוכית ומדרגות מחופות עץ וילה ברמת אפעל – חיפוי עץ אלון ומעקה זכוכית ונירוסטה מעקה זכוכית שתולה ליד רצפת פרקט, מעצבת הפנים ברקע התמונה מעקות זכוכית שתולה מדרגות קופסא (מרחפות מרובעות וגבוהות) בגוון עץ טבעי בהיר בשילוב מעקה זכוכית עם מנטים מעקות זכוכית עם מנטים מעקה זכוכית בשילוב ידית אחיזה בצבע בהיר מעקה זכוכית בשילוב עץ מעקה זכוכית מחובר במנטים לבטון בשילוב ידית אחיזה מנירוסטה. מעקה זכוכית בשילוב נירוסטה מעקה ברזל בשילוב לוחות זכוכית מעוקלות מעקה זכוכית בשילוב ברזל ידית איזה מעץ רחבה בגימור עגול עם לוחות זכוכית ישרות מעקה זכוכית בשילוב נירוסטה ועץ זכוכית צורתית

מידע נוסף

שילוב מעקות זכוכית במדרגות

אחת האפליקציות הפופולאריות ביותר עבור מעקות זכוכית היא שילוב של מעקות אלה בגרמי מדרגות כקירות תומכים.

השימוש במעקות זכוכית במדרגות מאפשר ליצור את האפקט הכל כך יוקרתי ומודרני של מדרגות מרחפות, מעין מדרגות שכל שלב נראה כאילו הוא מרחף באוויר ללא שום תמיכה מסביב, בעוד שהגוף התומך בו הוא מעקה הזכוכית אליו הוא מחובר.

השימוש במעקות זכוכית פופולארי מאוד גם במדרגות קלות שיכולות להתחיל ממרכז הסלון ולהוביל בספירלה אל הקומה העליונה, ולכן יש צורך במזעור אפקט ההפרדה וההסתרה שיוצר גרם המדרגות בסלון, ואת זה עושים בדיוק עם מעקות זכוכית.

המאפיין המרכזי של מעקות זכוכית הוא יוקרה, מודרניות ועיצוב יוצא דופן, ואצלנו תוכלו למצוא מגוון רחב של מעקות אלה.

מעקות זכוכית נחשבים כיום לאחד הנושאים החמים והמבוקשים ביותר בקרב צרכנים ברחבי העולם המערבי ומגמה זו חלחלה עמוק לכל מי שעוסק בבנייה מודרנית ותכנון אדריכלי מתקדם.

ממליצים עלינו

“המדרגות והמעקות יצאו מדהים ואנחנו מקבלים עליהם הרבה מחמאות ומפנים לקוחות אליכם – תודה”

לקוח: יורם אמיתי.

“ההתקנה של מעקות הנירוסטה הייתה טובה ומקצועית נהניתי לעבוד אתכם, נשתמע”

אדריכל: אסף.

“רצינו להמליץ על שרון מעקות ומדרגות נהנו מהשירות, המדרגות יצאו פשוט מדהימות”

לקוחות: רווית ושי.

“מעקה הזכוכית שהזמנו לבית מתנקה בקלות, חזק, ומשתלב נהדר עם עיצוב הבית שעיצבנו בסגנון מודרני. תודה על עבודה טובה ונפלאה.”

– עמית קרן, נטף.

הידעת?

מעקות הזכוכית מיוצרים בשיטות עבודה משולבת של עבודת יד אומנותית ומכשור מתקדם ליצירת מעקות זכוכית מרהיבים ומעוצבים.

חומרים רלוונטיים


הטיפים שלנו

 • לאור היותם מיוחדים וייחודיים, מומלץ לבחור איש מקצוע אמין ומהימן בעל ניסיון והמלצות, אשר יוכל ללוות אתכם ואת הביצוע של התקנת והרכבת מעקות הזכוכית באופן מקצועי.
 • בחירת מעקה זכוכית לביתכם הוא בחירה טובה כאשר תרצו לשוות לביתכם מראה אלגנטי במיוחד אשר מעוצב בצורה ייחודית, אסטטית ונקייה. מעקה העשוי זכוכית נותן בבית שלכם אווירה מיוחדת ומעוצבת להפליא.
 • יש החוששים ממעקה זכוכית עקב חשש שהמעקה לא בטיחותי, במיוחד כאשר יש ילדים קטנים בבית. כדאי לדעת שהיום ישנן טכנולוגיות מיוחדות המייצרות את המעקה בצורה בטיחותית במיוחד- התעניינו על כך במקום בו תזמינו את המעקה.

מחיר

מעקה זכוכית מתומחר לפי מטר מרובע.

תמחור המעקה לפי סוג הזכוכית ועוביה – זכוכית רגילה או זכוכית אקסטרה קליר.

עובי של 12 מ”מ 15 מ”מ 8+8 6+6 וכו’

תמחור מתייחס גם לצורת חיבור הזכוכית.

במנטים מהצד, כזכוכית שתולה בתוך פלח, או בדופן כפולה.

שאלות נפוצות


1

כיצד בוחרים קבלן לביצוע?

במקרה של מעקות זכוכית, חשוב ביותר לבחור קבלן המתמחה בסוג זה של מעקות, בהתקנתן ובהרכבתן. בנוסף, חשוב לוודא שישנם יחסים תקינים והבנה עם הקבלן.

2

מהם שימושים נוספים למעקות זכוכית?

מעקות זכוכית לעיתים משמשות לא רק כמעקה בפני עצמן אלא גם לצורך הגבהה של מעקות אחרים, בשל בלאי לאורך השנים, כמו מעקות אלומיניום, ברזל ומתכות אחרות.

3

מהם הדגמים הקיימים?

ישנו מגוון רחב של מעקות זכוכית כגון שילובים שונים עם עץ ונירוסטה, עם ידית אחיזה מחומרים שונים, בשילוב עם מדרגות שונות וחיפויים שונים.

4

מהו מעקה זכוכית תיקני?

עפ”י דרישות התקן הישראלי, זכוכית נדרשת למעקה הינה זכוכית רבודה הבנויה משתי שכבות זכוכית המודבקות יחד. לדוגמא: זכוכית 6+6 ,8+8, 10+10.

5

מתי משתמשים במעקות זכוכית ולמה?

מעקות זכוכית נפוצים היום בעיקר במרפסות, מרכזים מסחריים, קניונים וחנויות. הסיבה היא שהמתכננים רוצים ליצור עומק ומרחב לצד עיצוב נקי ויוקרתי.

6

האם ניתן לחבר למעקה זכוכית מאחזי יד?

התשובה היא כן. ניתן לחבר מאחז יד למעקה זכוכית בצורת אחז הרוכב על הזכוכית או מחובר למעקה מצידו. החומרים שניתן ומומלץ לשלב במאחז היד הם: נירוסטה או עץ.

7

איך מתחזקים מעקה זכוכית?

במעקות זכוכית התחזוקה היא פשוטה ביותר הודות לחומר האיכותי. עניין התחזוקה מסתכם כולו בניקיון הזכוכית ושימור מראה נקי ושקוף.

תהליך ההרכבה


מרכיבים

 • ממדפים
 • עמודי תמיכה
 • אביזרי פלך
 • ברגים

כלים

 • מקדחה
 • מברגים
 • דיסק (חותך מתכת)
 • רצועות מדידה

עבודת הכנה: לפני ביצוע

שימו לב שכל מערכת מותקנת באופן מעט שונה וההוראות שנפרט עכשיו הן כלליות בלבד ולא מתאימות לכל סוג של מעקה זכוכית אותו תרצו להתקין!

בין היתר, יש לבדוק התקן הישראלי לפני התקנה, למדינות שונות תקנים שונים (מה שיכול להשפיע על גובה, רוחב ועובי הזכוכית והמעקה למשל).

לבסוף – תמיד תבדקו את התכניות של הבית והסביבה והדרישות המגיעות איתם לפני ההתקנה על מנת להימנע מסיכונים מיותרים.

אנו כמובן עושים את כל זה עבורכם כשאנו מתקינים עבורכם את המעקה.

מתחילים לעבוד: השלבים


1

תכנון

לפני הכל נקדים ונאמר כי את כל המדידות יש לבצע לפחות פעמיים. אל תשכחו כי ישנם חומרים רבים איתם ניתן לעבוד וטעויות יכולות לעלות הרבה זמן, כסף ועלולות לגרום לסיכונים מיותרים.

לגבי התכנון עצמו – שרטטו היכן תניחו כל עמוד תמיכה וסמנו את המקומות הרלוונטיים על המדרגות.

2

הקמת הממדפים (הכנות)

התחילו בבניית הפינות או לאורך הקיר, אם אתם משתמשים בעמוד – דאגו לקדוח ולחזק אותו עד כמה שניתן ובצעו מדידות חוזרות ונשנות בהתאם למיקומים של אותם כנות.

3

התקינו את שאר עמודי התמיכה בהתאם

לאחר שהתקנתם את הממדפים לכו עם הסימונים (בהתאם לשינויים, אם נעשו כאלה בעקבות ההתקנה) ודאגו למרווחים שווים ככל הניתן. זכרו – יציבות ואמינות צריכים להיות בראש מעיינכם!

4

התקינו את המסילות העליונות והתחתונות

מדדו שוב את המרחקים, חתכו את המרחקים והאורכים הרלוונטיים, התקינו תמיכות נוספות, הניחו את המסילות ואבטחו אותם באמצעות ברגים.

5

הכניסו את הזכוכיות בשיטת ה"גלישה פנימה"

החליקו אותם למקומם. חלק זה משתנה לפי הוראות היצרן. יש שידרשו גלישה הצידה, מלמעלה וכיוצא באלה. אך תחילה, הוסיפו את קוביות הגומי בתחילת המסילה, בסופה ולאורך הדרך במקומות הייעודיים לכך, לאחר מכן החליקו את הזכוכית פנימה בזהירות לאחר שמדדתם את הזכוכית ומצאתם שהיא אכן מתאימה.

בשלב זה אם אתם רואים כי הזכוכית עדיין גדולה מדי לכיוון מסוים – אל תהססו להוריד אותה ולקצץ בהתאם.

6

אבטחו את כל עמודי התמיכה

ודאו כי כל הפנלים והמסילות ישרות באמצעות פלס, הדקו את הברגים הנותרים והוסיפו עוד ברגים על מנת לוודא כי הכל עומד בצורה חזקה ויציבה ככל הניתן.

בהצלחה!

יתרונות וחסרונות במעקות הזכוכית

אם בעבר היו מקובלים בארץ בעיקר מעקות מברזל או אולי מעץ בחלק מהבתים, אנו רואים כיום יותר ויותר אנשים אשר בוחרים במעקה מזכוכית וידיות אחיזה מנירוסטה או אלומיניום.

השינוי הזה נובע בעיקר מכל היתרונות של מעקות הזכוכית וגם הטרנד החם שהם הפכו להיות לאחרונה.

 • יתרון עיצובי ברור – מעקה מזכוכית ישתלב יפה הרבה יותר ממעקות ברזל בעיצוב מודרני ומסוגנן. הוא תופס פחות נפח ויוצר אשליה של מרחב באזור המדרגות. יש לו מראה מודרני ומתוחכם. למעקות זכוכית יש חסרונות ויתרונות.
 • היבט העלות של מעקות הזכוכית – החסרונות של מעקות זכוכית אינם רבים אך הם קיימים. כעת עלות מעקות זכוכית היא גבוהה יחסית למעקות ברזל פשוטים, אך נסייג ונאמר כי ניתן בכל זאת גם למצוא היום מעקות זכוכית פשוטים שלא עולים הרבה יותר ממעקות ברזל או מתכת.
 • לא להתעלם מהעיצוב הכללי – חשוב לשלב נכון מעקות זכוכית בעיצוב הכללי של המבנה. אם המבנה שלכם רובו עשוי מעץ, יהיה נכון גם להשתמש בעץ למעקה שלכם. יש עיצובים שבהם מעקות ברזל או מתכת משתלבים נכון יותר. אך בעיצוב מודרני, מינימליסטי של קווים נקיים ומראה קלאסי מעקות זכוכית משלבים היטב.
 • מקסימום עיצוב במינימום תחזוקה – למעקות זכוכית יש גם יתרונות רבים שעולים ללא ספק על החסרונות שלהם. מעקות זכוכית לא זקוקים לתחזוקה רבה. הם לא מחלידים, אין צורך לצבוע אותם או לשייפם כמו מעקות מחומרים אחרים. מעקות זכוכית הם עמידים וחזקים ואין צורך כמעט לתחזק אותם.
 • סוגים חדשים עמידים של מעקות – סוגים חדשים ועמידים של זכוכית הפכו את מעקות הזכוכית למעקות מבוקשים וטרנדיים מאוד. בית שיש בו היום מעקה זכוכית נחשב לבית שיש בו רעננות עיצובים ומודרניות רבה. יש מעקות שנמצאים מחוץ לבניין סביב החצר או במדרגות חיצוניות.
 • מעקות מומלצים לשטח חיצוני – אם אתם מחפשים מעקות לשטח חיצוני, מעקות זכוכית הם בחירה מתבקשת. מעקות זכוכית עמידים יותר מכול סוג אחר של מעקות לפגעי מזג האוויר. הם לא מחלידים כמו מעקות ברזל ולא נחלשים ומרקיבים כמו מעקות עץ. אם אתם צריכים מעקות לשטח תחת כיפת השמיים מעקות זכוכית הם הבחירה המתבקשת עבורכם.
 • מעקות מתאימים לאקלים הישראלי – במדינה כמו שלנו שיש בה טמפרטורות קיצוניות, מעקות זכוכית הם ממש מתבקשים. הם לא נפגעים או נהרסים מטמפרטורות גבוהות או משינויים קיצוניים בטמפרטורה במהלך היום. הסוגים החדשים והטובים של הזכוכית יוצרים מעקות זכוכית עמידים, חזקים, אמינים שמשרתים את מי שבוחר בהם נאמנה לאורך שנים.

קבל הצעת מחיר