שלייפלק

שלייפלק

המילה שלייפלק מקורה במכונה הנקראת “שלייף” אשר מלטשת משטחים עד להבאתם למצב חלק, ו”לק” הוא הצבע בו מתבצעת הצביעה. מכאן שהשם שלייפלק מסמן שכבת צבע אטום חלקה להפליא.

שלייפלק הינה שיטת צביעה ייחודית ומובחרת המשמשת לצביעת שלל מוצרים וחומרי גלם כמו עץ, אלומיניום ופורמייקה. שיטה זו ידועה ושימושית מאוד בענפי רהיטים מעוצבים, ולה מבחר רב של גוונים. בעזרת השלייפלק ניתן ליצור שכבה אחידה, מבריקה או אטומה, בעלת מרקם קטיפתי וחלק ורמות שונות של עמידות.

הצביעה מתבצעת ע”י התזה, ושימוש בחומרי צבע עמידים בפני שחיקה. ישנו הבדל במורכבות הצביעה של צבעים מבריקים וצבעי מט. צבעי מט ניתן לצבוע בחלק מהמקרים בטמפרטורת החדר. לעומתם, צבעי השלייפלק המבריקים דורשים תהליך מורכב יותר של צביעה המתרחש בטמפרטורות גבוהות בתנור.

תעודת זהות


שם באנגלית: Sliiflk
מתאים לעיצובים: מודרניים, נקיים, קלאסיים וכפריים.
ייחודי לחומר: שומר על העץ לאורך שנים.
מתאים בעיקר עם:

שאלות נפוצות


1

איך מתבצעת שיטת הצביעה בעזרת השלייפלק?

תהליך הצביעה בעזרת השלייפלק הינו תהליך מקצועי ומורכב אשר דורש בעלי מקצוע בעלי הכשרה וידע בתחום. הצביעה של המוצר נעשית בתוך חדר צביעה מיוחד, אטום וסטרילי. חדר זה מכיל בקרה אודות מצב הלחות והטמפרטורה בחדר.

השימוש בחדר נעשה על מנת להגיע לטמפרטורות גבוהות מן הרגיל, וכך תהליך הייבוש מתקצר. יתרה מכך, יתרון נוסף לחדר המבודד הוא הצביעה המושלמת המתקבלת בו, ללא הידבקות של חלקיקי אבק על הצבע הטרי. כאשר הצביעה מבוצעת בתנאים מיטביים, המוצר המתקבל יהיה בעל רמת גימור גבוהה, ללא בועות ופגמים אחרים.

2

מה הם שימושיה העיקריים של צביעה בשיטת השלייפלק?

שיטת צביעה זו משמשת למגוון סוגי רהיטים מעוצבים. בין שימושיה ניתן למצוא צביעת מטבחים, דלתות, ארונות, מזנונים, פינות אוכל וסוגי ריהוט נוספים.

שיטה זו נפוצה בעיקר בענף המטבחים, בעודה מעניקה למשטח מראה אחיד ומושלם. יתרה מכך, שלייפלק משמש לצביעת רהיטים ישנים. הצבע יכול לסתום סדקים ושריטות, לספק לו שכבת צבע חדשה ואטומה, ולהעניק לו מראה יוקרתי ועכשווי.

3

האם ניתן להשתמש בכל סוגי השלייפלק לסוגי העצים השונים?

חשוב לדעת כי כל עץ הוא בעל תכונות ומאפיינים שונים. על כן, יש צורך להתאים לו את תנאי הצביעה המתאימים לסוגו. לדוגמה, כאשר המוצר עשוי מעץ מלא, מומלץ להשתמש בצבעי שלייפלק שאינם אטומים לחלוטין בכדי לאפשר לעץ לנשום. זאת בכדי לשמור על אחידות הצבע לאורך זמן בלי פגיעה והופעת סדקים.

4

אילו יתרונות יש לצביעה בצבע זה?

בעת השימוש בצבע זה יש אפשרות לבחור צבע וגוון רצויים. ניתן לשלוט במידת הבהירות או הכהות של הצבע ולבחור האם להעניק לו ציפוי לכה. בנוסף לכך, ניתן להפיק עם הצבע מרקמים שונים ומיוחדים בהתאם לטעמו האישי של כל אחד. עוד יתרון הוא היוקרה של הצבע לעומת הפורמייקה שהיא תחליפו.

קטגוריות רלוונטיות


קבל הצעת מחיר