קוריאן

קוריאן

קוריאן הוא פטנט לשעבר של חברת Du-Pont והינו משטח ציפוי קשיח ובלתי חדיר עשוי פולימר אקרילי והידראט אלומינה.

המשטח מיוצר במגוון סוגי עובי וכאשר הוא משמש כמשטח עבודה הוא יונח לרוב על גבי לוח MDF על מנת ליצור משטח עבה ובטוח יותר. משטח עבודה אופייני בעובי 38 מ”מ יורכב מלוח אקרילי 12 מ”מ ומתחתיו בסיס MDF.

תעודת זהות


שם באנגלית: Corianchic
מתאים לעיצובים: נקיים ומודרניים.
ייחודי לחומר: בלתי חדיר וניתן לעיצוב.
מתאים בעיקר עם:

שאלות נפוצות


1

ממה מורכב קוריאן?

הקוריאן מורכב ממינרלים משולבים בחומרים אקריליים אשר יחד יוצרים חומר מוצק ועמיד ביותר, הומוגני וללא נקבוביות. לרוב משתמשים בקוריאן בתנאי עבודה מיוחדים כמו בתי חולים ומעבדות מסוגים שונים מעצם היותו בלתי חדיר וניתן לעיצוב בצורות שונות.

הקוריאן הוא חומר משי ונעים למגע, והוא קיים בקשת רחבה של צבעים. קוריאן ניתן לחיתוך ועיבוד, גילוף והדבקה ובעל עמידות גבוהה בתנאי שימוש קשים וקיצוניים.

2

מהם יתרונותיו של הקוריאן?

הקוריאן הפך לפופולארי ושכיח לשימוש מהסיבות העיקריות שנפרט כעת הסיבה הראשונה, נקיותו של החומר. בגלל החומרים ממנו עשוי החומר, הקוריאן קל מאוד לניקוי ופחות נוטה להיכתם ולהתלכלך.

עוד סיבה, ההיגיינה של המשטח.  כפי שהסברנו, השיש כולו מורכב כמקשה אחת הומוגנית ולכן אין בו נקבוביות או אפשרות לחדירת חומרים. ניתן לחדש את המשטח בקלות ובעלות זולה. הקוריאן ניתן לליטוש אשר חושף שכבה חדשה בכל עת.

לצורך ליטוש יש להיעזר באיש מקצוע מתאים. סיבה נוספת היא עמידות החומר. בהשוואה לשאר המשטחים בשוק (שיש חברון, שיש קיסר וכו’) שיש קוריאן נחשב לאחד מהמשטחים העמידים והחזקים יותר לאורך שנים רבות.

הוא אינו מתקלף, דוהה או נשרט. עוד סיבה עיקרית היא שהחומר לא רעיל. הקוריאן אינו רעיל ואינו גורם לתגובה אלרגית.

במקרה של שרפה, לקוריאן יש מאפיינים כמו של חומר האלומיניום- תרכובת כימית המכילה מים, אשר אינה משחררת, ולו מולקולה אחת, של גז כימי.

3

האם יש אחריות למוצרים העשויים מחומר זה?

אכן, יש אחריות תקנית ומעולה למוצרים העשויים מקוריאן על ידי החברות המסקות אותם. כל ההתקנות שנעשות על יצרן קוריאן מורשה מכוסות באחריות של 10 שנים על ההתקנה ועל טיב החומר: זהו ביטוח לאיכות וליעילות ההשקעה שלך לטווח הארוך.

קטגוריות רלוונטיות


קבל הצעת מחיר