זכוכית

זכוכית

זכוכית דו – שכבתית: כשמה כן היא, שני לוחות זכוכית המחוברים זה אל זה, כאשר ביניהם מצוי חלל אוויר המעניק בידוד מפני רעשים.

זכוכית טריפלקס: זכוכית רב שכבתית אשר נחשבת לזכוכית בטיחותית, בהתאם לתקן 938 הישראלי. לזכוכית זו בהרכבים שונים ישנם שימושים מגוונים כגון: בידוד אקוסטי, זכוכית נגד ירי, זכוכית מונעת פריצה ועוד.

תעודת זהות


שם באנגלית: Glass
מתאים לעיצובים: מודרניים נקיים.
ייחודי לחומר: עמיד לאורך שנים, תחזוקה כמעט ולא קיימת.
מתאים בעיקר עם:

שאלות נפוצות


1

כיצד מייצרים זכוכית דו - שכבתית?

בשלב הראשון לוחות הזכוכית מוטלים זה על גבי זה וביניהם יריעת חומר פלסטי מסוג פוליוניל בוטירל, כאשר על ידי חימום בתנורים מיוחדים השכבות נצמדות זו לזו.

בשלב השני לאחר הצמדת שני לוחות הזכוכית זה לזה, יוצקים נוזל הדבקה מיוחד אשר מתפרס בין שני הלוחות ומדביק אותם יחד. שיטה זו פשוטה יחסית, ומבוצעת על גבי שולחן העבודה.

2

מה הם היתרונות של הזכוכית הדו – שכבתית ושל זכוכית הטריפלקס?

בראש ובראשונה, בזמן שבר אין פיזור של חלקיקי זכוכית מכיוון שהם דבוקים אחד לשני. יתר על כן, ניתן לגוון את הזכוכיות הנ”ל ולצמצם משמעותית את כמות הקרינה הישירה החודרת לבית.

זאת ועוד, ניתן לייצר זכוכיות רב שכבתיות תוך שימוש בזכוכית מחוסמת, דבר היוצר זכוכית בעלת עמידות גבוהה מאוד המתאימה לשמש כקירוי גגות.

3

מהו המבנה האופטימלי של זכוכית הטריפלקס ובאיזה הרכבים ניתן לקבלה?

עובי זכוכית הטריפלקס המקובל לשימוש הוא 3+3 או 4+4 מ”מ, הגודל המקסימאלי של לוחות זכוכית טריפלקס הוא: 2.75 / 5.10 מ’.

ניתן לקבל את זכוכית הטריפלקס במגוון רחב של הרכבים, וכן להשתמש בזכוכיות בעלות טקסטורה במודלים שונים ומגוונים. ניתן גם כן להדפיס דוגמאות גרפיות, תמונות וכו’.

נוסף על כך, ניתן לבצע הדפסה דיגיטלית בדיו קראמית בתהליך מיוחד בחום, המטביע את ההדפס לתוך הזכוכית, ולשלב את הדוגמא הגרפית בזכוכית טריפלקס.

קטגוריות רלוונטיות


קבל הצעת מחיר