ברזל

ברזל

הברזל הינו יסוד מתכתי כימי, והוא בעל שימושים רבים בתרבות האנושית עוד מתקופות קדומות. לברזל יש שימושים רבים, בעיקר בתחום התעשייה הכבדה.

הברזל הוא המתכת השימושית ביותר לאדם כיום. מחירו הנמוך ורמת הקשיחות הגבוהה שלו גורמים לכך שמשתמשים בו לבנייה וייצור מכונות בכמות תדירה.

תעודת זהות


שם באנגלית: Steel
מתאים לעיצובים: מודרניים ותעשייתים.
ייחודי לחומר: עמידות גבוהה במיוחד.
מתאים בעיקר עם:

שאלות נפוצות


1

מהי מתכת הברזל?

הברזל הוא היסוד המופק בכמות הרבה ביותר היום. כשאינו מעורבב בפחמן הוא חומר רך ופריך מאוד, אולם כמות קטנה של פחמן (אשר מעורבב בתהליך הפקת מתכת הברזל) גורמת עלייה ניכרת בחוזק ובקשיות.

סגסוגות שונות של פחמן וברזל מאפשרות קבלת שילובים שונים של חוזק, גמישות וקשיחות. ברזל מגיב עם חמצן, ובשל כך כאשר הוא בא במגע עם מים נוצרת חלודה, אשר היא רכה יותר ובעלת צפיפות נמוכה יותר מהברזל ממנו היא נוצרת.

2

מה הם השימושים העיקריים של מתכת הברזל?

מכיוון שהדבר החשוב ביותר במעקות הוא יציבותם ועמידותם, הברזל הינו החומר האידיאלי ביותר לייצור אובייקטים רבים דוגמת רהיטים כלי בית גינה ועוד, בתעשייה הפרטית והתעשייתית. זאת, הודות לחוזקו הרב של הברזל, ויכולת עמידותו למשך פרק זמן ארוך. נוסף על כך, הברזל משרה תחושת בטיחות שכן הוא מסוגל לעמוד לרוב במשקלים כבדים.

3

כיצד יתרונותיו של הברזל באים לידי ביטוי בייצור מעקה?

דוגמא לשימוש בברזל המלמדת על יתרונותיו הוא המעקה.

אם בעבר היה נהוג לראות את מעקות הברזל כדברים מגושמים ומכוערים, כיום- הודות לטכניקות הייצור והעיבוד המתקדמות- ניתן לייצר מהברזל פריטים מרשימים שלא יגרעו בעיצובו של שאר המקום, מה שלעיתים קרובות מפריע מאוד.

בשל חוזקו, מעקה הברזל הוא ביטחוני מאוד באזורים גבוהים כדוגמת מרפסות או מדרגות. עם זאת, מכיוון שמעקות ברזל חשופים לפעמים למגע עם מים- כדוגמת גשם- הם עלולים לפתח על עצמם חלודה ולפגוע במראה האסתטי ובעמידות שלהם.

בעיה ניתן לפתור בעזרת גלוון- תהליך בו הברזל מצופה בתחמוצת אבץ, אשר מגנה עליו מפני ההתחמצנות ועוזרת לו להיות מוגן מפני חלודה למשך זמן רב.

קבל הצעת מחיר